هیئت رئیسه دانشگاه کفکاس کشور ترکیه در دانشگاه تبریز

۲۰ آبان ۱۳۹۱ | ۱۰:۵۷ کد : ۲۸۸۰ اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۴۲۳
امضای تفاهم همکاری دانشگاه تبریز و دانشگاه کافکاس – کارس ترکیه
هیئت رئیسه دانشگاه کفکاس کشور ترکیه در دانشگاه تبریز
دانشگاه تبریز و دانشگاه کافکاس کارس ترکیه در راستای گسترش همکاری‌های بین‌المللی تفاهم‌نامه همکاری آموزشی و پژوهشی امضا کردند.
رئیس دانشگاه تبریز در این مراسم با بیان اینکه این تفاهم نامه بمنظور تحقق بخشیدن و عملی نمودن همکاری های مشترک دانشگاهی بین دانشگاه کافکاس و دانشگاه تبریز امضاء گردیده است، تصریح کرد: هر دو دانشگاه در زمینه های مورد علاقه در حوزه های آموزش و تحقیقات، همکاری علمی خواهند نمود و بین واحد های پژوهشی و آموزشی مرتبط خود ارتباطات علمی برقرار خواهند نمود آنها همچنین تمهیدات لازم برای تبادل دانشجو و استاد را فراهم نموده و ارتباطات بدون واسطه به منظور تعمیق همکاری های دانشگاهی را حمایت خواهند نمود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز دکتر پرویز آژیده در ادامه تبادل استاد، تبادل دانشجو، انجام طرحهای پژوهشی مشترک، آموزش مشترک، یادگیری از راه دور بصورت مشترک، شرکت در همایشها و سمینار های علمی، تبادل کتب و نشریات علمی به چاپ رسیده و انتقال دانش و بهره مندی از برنامه های تخصصی کوتاه مدت را از جمله زمینه های همکاری دانشگاهی بین دو دانشگاه برشمرد و افزود: این تفاهم همکاری به مدت پنج سال اعتبار خواهد داشت و در صورت توافق طرفین به صورت خودکار به مدت مشابه تمدید خواهد شد.
رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به اینکه ما آماده هر گونه همکاری های علمی و آموزشی با دانشگاه های دنیا و به خصوص کشورهای منطقه و اسلامی هستیم، تصریح کرد: گسترش همکاری های علمی بین ملت ها و کشورها موجب توسعه سایر همکاریهای مشترک خواهد شد و و در پی آن باعث توسعه و پیشرفت همه جانبه کشورها و ملت ها فراهم می کند.
دکتر آژیده در ادامه با بیان اینکه دانشگاه تبریز به‌عنوان دومین دانشگاه ایران با دارا بودن 15 دانشکده، 7 مرکز تحقیقاتی، 6 قطب علمی، چندین دانشکده اقماری ، پردیس بین‌المللی ارس در جلفا و نزدیک به 21 هزار دانشجو شرایط خوبی را برای همکاری‌های بین‌المللی در زمینه‌های مختلف با سایر دانشگاه‌ها فراهم کرده است،افزود: گسترش همکاری‌های علمی و دانشگاهی با سایر کشورها از جمله سیاست‌های راهبردی این دانشگاه بوده و در این راستا با توجه به مشترکات تاریخی و فرهنگی دو کشور ترکیه و ایران این امر موجب توسعه همکاری‌های مشترک خواهد شد.
رئیس دانشگاه کافکاس نیز در این آیین ضمن معرفی پتانسیل های دانشگاه متبوع خود و با اشاره به مشترکات فرهنگی و تاریخی هر دو کشور خواستار گسترش فعالیت های آموزشی و پژوهشی دو دانشگاه در عرصه های مختلف شد.
دکتر سامی اوزجان در ادامه با بیان اینکه دانشگاه تبریز به لحاظ قدمت و تجربه علمی جزو دانشگاه های مهم و بر تر ایران بوده، افزود: این دانشگاه آماده هر گونه هماکاری علمی و آموزشی با این دانشگاه می باشد.
بر اساس همین گزارش، این تفاهم نامه با هدف تبادل تجربیات علمی و آموزشی و فراهم آوردن گسترش ارتباطات در راستای توسعه تحقیقات مشترک با استفاده از توانمندیهای دو طرف به امضای پروفسور دکتر پرویز آژیده، رئیس دانشگاه تبریز و دکتر سامی اوزجان، رئیس دانشگاه کافکاس رسید.
در این نشست اعضای شرکت‌کننده از دو دانشگاه ضمن معرفی خود و واحد ذیربط به ارائه نکته نظرات خود و راهکارهای عملی توسعه روابط دوجانبه پرداختند.
مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه گفت: دانشگاه تبریز هم اکنون با 42 دانشگاه خارجی از جمله دانشگاه ترکیه، فرانسه، مالزی، آذربایجان،... قرارداد همکاری دارد.
به گفته دکتر حسین صبوری بازدید و آشنایی هیات ترکیه‌ای از ظرفیت های دانشگاه تبریز جهت همکاری های متقابل را از دیگر برنامه‌های جنبی برنامه سفر هیات ترکیه ای بیان کرد.

نظر شما :