شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو دانشگاه تبریز (نشانی وبگاه www.tabrizu.ac.ir) در دوره مشترک با دانشگاه خاور نزدیک کشور قبرس شمالی ( Near East ):  

 1 - طول دوره دکتری سه الی چهار سال بوده و دانشجویان برای نصف دوره در دانشگاه تبریـز و بقیـه دوره در دانشگاه خاور نزدیک به تحصیل خواهند پرداخت.

 2 -کلیه دروس به زبان فارسی و انگلیسی توسط اساتید مجرب داخلی و خارجی ارائه خواهند شد و همچنین رساله دانشجویان نیـز به زبان فارسی و انگلیسی تدوین خواهد شد.

 3 - به دانشجویانی که دوره مشترک را طی نمایند، مدرک مشترک دانشگاه تبریز و دانشگاه خاور نزدیک کشـور قبـرس شـمالی بـا ذکـر گـرایش مربوطه اعطا خواهد شد.

 4 - قبولی در آزمون مصاحبه علمی.

 5 - ارائه مدرک زبان انگلیسی آزمون تافل (TOEFL) با حداقل نمره 60 یا مدرک آزمون تافل  (PBT) با حداقل نمره 480 یا مـدرک آزمون (IELTS) با حداقل نمره 5 (پنج).

 6 - شهریه دوره تحصیلی در مدت تحصیل در دانشگاه تبریز مطابق با شهریه دانشجویان نوبت دوم همان سال تحصـیلی بـوده و در مـدت تحصـیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس شمالی برابر با شهریه آن دانشگاه خواهد بود.

 7 – هزینه­های مسافرت، اقامت در قبرس شمالی، بیمه و ویزا به عهده دانشجویان خواهد بود.

 8 - داوطلـب بایـد حـائز تمام شرایط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1397 باشد و داوطلبان مرد از لحاظ قوانین و مقررات وظیفه عمومی منع قـانونی بـرای ادامـه تحصـیل نداشته باشند.

 9 - دانشجویان جهت فراغت از تحصیل ملزم به حضور در دانشگاه تبریز خواهند بود.

 10 - دانشجویان در تمام مدت تحصیل ملزم به رعایت قوانین، ضـوابط و مقـررات آموزشـی، دانشجویی و انضباطی دانشگاه تبریز و دانشگاه خاور نزدیک قبرس شمالی می­باشند.

 11 -داوطلبان برای کسب اطلاعات در خصوص سایر شرایط و ضوابط، به وبگـاه دانشـگاه بـه نشـانی فـوق مراجعه نمایند.

 12 -نشانی: تبریز، خیابان امام خمینی(ره)، بلوار 29 بهمن. تلفن: 33393647-041

 

از سوی سازمان امور دانشجویان اعلام شد؛

تسهیل شرایط انتقال دانشجویان غیرپزشکی شاغل به تحصیل در خارج از

کشور به داخل (برای مشاهده متن کامل خبر کلیک کنید)

 

بررسی راههای توسعه همکاری دانشگاهی ایران و ترکیه با حضور روسای سیزده دانشگاه سطح یک کشور و روسای دانشگاه های منتخب ترکیه

(برای مشاهده شرح کامل گزارش ذیل کلیک کنید)

 

بدین وسیله به اطلاع می‌رساند،  درخصوص معرفی نهادهای حامی پژوهش و تبادلات علمی آلمان، میزگردی با حضور نمایندگان موسسات German Federal Ministry of Education and Research ، German Research Foundation ، German Aerospace Center ،  Volkswagen و German Academic Exchange Service ، جهت بررسی و ارائه راه‌کارهای علمی بهره‌برداری از فرصت‌های موجود و بررسی چالش‌های احتمالی در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ به میزبانی دانشگاه تهران و مشارکت کنسرسیوم پنج دانشگاه (صنعتی امیرکبیر، تهران، صنعتی شریف، علوم پزشکی ایران و علوم پزشکی تهران) و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار خواهد گردید.

اساتید و پژوهشگران پسادکتری محترم علاقه ­مند به حضور در این کارگاه آموزشی، مراتب حضور خود را تا تاریخ ۰۷/‏۰۶/‏۹۷ از طریق ایمیل دفتر معاونت بین ­الملل دانشگاه تهران(international@ut.ac.ir)  یا لینک ثبت نامی که متعاقباً در سایت دانشگاه تهران درج خواهد شد، اعلام نمایند.

 

طی دیدار رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان جناب آقای حیدری با دکتر  شجاعی مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه تبریز، شناسایی و فعال سازی ظرفیت های همکاری علمی و فرهنگی دانشگاه های ارمنستان و دانشگاه تبریز مورد بررسی و بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

بازدید دانشجویان رشته زبان فارسی و ایران شناسی دانشگاه ایروان ارمنستان از دانشگاه تبریز

 

طی حکمی از سوی رییس دانشگاه تبریز، دکتر سعید شجاعی به سمت مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه تبریز منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، در حکم صادره آمده است: نظر به پیشنهاد معاون محترم پژوهش و فناوری، و سوابق ارزنده جناب عالی، به موجب این حکم و به استناد مفاد ماده 17 از آیین نامه جامع مدیریت دانشگاهها، از تاریخ صدور حکم حاضر به مدت دوسال و با حفظ سمت آموزشی به عنوان مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه تبریز  منصوب می شوید.
خاطر نشان می شود: دکتر سعید شجاعی دانشیار گروه فوتونیک پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی دانشگاه تبریز بوده و چاپ بیش از 40 مقاله در مجلات ISI و علمی پژوهشی، ارایه بیش از 50 مقاله در همایش های ملی و بین المللی، اجرای 7 طرح تحقیقاتی، مجری و همکاری در 2 طرح تحقیقاتی بین المللی، راهنمایی بیش از 20پایان نامه کارشناسی ارشد و 2 رساله دکتری، دبیر اجرایی 5 کنفرانس و گردهمایی بین المللی و مدیرگروه آموزشی پژوهشکده فیزیک از جمله سوابق علمی و اجرایی وی است.

 

*از کلیه متقاضیان پذیرش از دانشگاه تبریز در خواست می شود قبل از هر اقدامی نخست نسبت به تکمیل اطلاعات و ارسال تصویر های درخواستی در سایت http://saorg.ir:8081 اقدام نمایند،سپس با اخذ کد رهگیری و پرینت مشخصات مراتب را به ایمیل international@tabrizu.ac.irارسال کنند.

 

بررسی راهکارهای گسترش همکاری های علمی و پژوهشی دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی  آلمان با دانشگاه تبریز

نشستی به منظور بررسی راهکارهای گسترش همکاری های علمی و پژوهشی دانشگاه های آلمان و دانشگاه تبریز به میزبانی پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی  و با حضور هیات عالی رتبه آلمانی برگزار شد. نیز پروفسور ارژنگ خلیلی از بخش میکروبیولوزی دریایی موسسه ماکس پلانک شهر برمن آلمان جهت معرفی امکانات گسترده همکاری بین دانشگاه های ایران و آلمان برگزار شد.

از دیگر سخنرانان این همایش می توان به سوزان مادرس و دکتر هندریک میورز از وزارت علوم و تحقیقات آلمان(BMBF)، دکتر کریستین کوبسدا از موسسه لایب نیتز و ماکس پلانک آلمان، دکتر فرنز استوکل از موسسه تبادلات علمی آلمان دفتر تهران (DAAD) ، دکتر ارژنگ خلیلی از دانشگاه یاکوبس، دکتر یلدا روحانی از صندوق حمایت از پژوهشگران کشور در باره سیاست های  حمایتی این موسسات برای برقراری ارتباط علمی توضیحاتی ارائه کردند.

 

*دوره مشترک بین دانشگاه تبریز و دانشگاه خاور نزدیک قبرس شمالی

برای اطلاعات بیشتر لطفاً کلیک کنید. Click

 

کلیه داوطلبان آزمون تافل باید یک ساعت قبل از شروع جلسه

آزمون در محل برگزاری امتحان حضور داشته باشند.